Про мене

«А пісня — це душа. З усіх потреб потреба. Лиш пісня в серці ширить межі неба. На крилах сонце сяйво їй лиша. Чим глибша пісня, тим ясніш душа.»
І. Драч

 

Все з чого починається, неначе по невидимій спіралі, життя формує незбагненні завитки… Ми приходимо в цей світ для пізнання і реалізації, долаємо труднощі, щоб врешті віднайти себе. У кожного свій, часом до щему радісний чи до болю гіркий – шлях довжиною в життя…

У Руслани Калини — багатогранної людини, талановитої спвачки, сильної жінки, життєвий шлях наповнений усім, що необхідно для становлення непересічної особистості, яка впевнено прямує до свого Парнасу, несучи людям красу українського слова і душу української пісні.

Руслана Калина народилась у м. Львові, далі навчалась у школі № 70, №81, музично-педагогічне училище ім.. Ф. Колесси, Дрогобицький державний педагогічний інститут ім. І. Франка.

У 1993 році Руслана Калина стає лауреатом Всеукраїнського конкурсу солістів-вокалістів ім. Клима Чічки-Андрієнка. Вперше в історії інституту Руслана Калина принесла лауреатство по вокалу. (Викладач по вокалу; професор Богдан Базиликут).У травні того ж року у м. Дрогобичі Руслана дала свій перший сольний концерт. Тут зазвучали і романси світових класиків, і арії, і українські пісні….

І ще один життєвий крок, диктований непереборним бажанням розвиватись, вступ до Львівського музичного інституту ім. Лисенка на вокальний факультет до Народної артистки України, професора Тамари Дідик. Це була школа співу традиції якої ще переходили від С. Крушельницької. С. Крушельницька передала свою методику співу племінниці Одарці Бандрівській, яка в свою чергу передала Т. Дідик. Тамара Софронівна Дідик стала наставником та вчителем для Руслани Калини. Навчання гармонійно перепліталось з участю у різноманітних музичних конкурсах. (1999 р. Лауреат Міжнародного конкурсу «Золоті трембіти», м. Трускавець).

А вже наступного року — дебют у Львівській опері (опера Чімарозо «Таємний шлюб», партія Кароліни).

У 2000 р. Руслана отримує диплом за спеціальністю «Академічний спів. Камерний і оперний співак. Викладач вокалу» Вищого Державного музичного інституту ім. М. Лисенка.

З цього ж року відкривається нова сторінка в житті співачки, пов'язана з телебаченням, активною участю у фестивалях, пошук свого неповторного стилю.

Довелося пережити багато випробувань, невтомно працювати над собою, створити свою унікальну манеру виконання.

Руслана не зупинялась на досягнутому, а здобувала перемогу за перемогою у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, часто запрошена вже, як член жюрі чи почесний гість, як в Україні так і за кордоном.

Конкурси та фестивалі:

1993 р. — Всеукраїнський конкурс ім. К. Чічки-Андрієнка (м. Тернопіль)

1999 р. — Міжнародний конкурс «Золоті Трембіти» (м. Трускавець)

2000 р. — Всеукраїнський телевізійний конкурс «Мелодія» (м. Львів)

2004-2005 р. — Міжнародний фестиваль «Від серця до серця» (м. Будапешт, Угорщина)

2005 р. — Міжнародний фестиваль «Ми 21 століття» (Болгарія)

2006 р. — Володарка Гран-прі у номінації «Викладач вокалу», Всеукраїнський фестиваль «Сім-сім»

2006 р. — Випуск першого альбому «Тобі…»

2006 р. — Гран-прі Всеукраїнський фестиваль «Білі вітрила» (м.Одеса)

2007 р. — Гран-прі Всеукраїнський конкурс «Білі вітрила» (м. Одеса-Стамбул)

2007 р. — Гран-прі Всеукраїнський конкурс «Сім-сім» (м.Київ)

2007 р. — Всеукраїнський конкурс «На крилах дитинства» (м. Винники)

2007 р. — Випуск кліпу на пісню слова і музику Наталії Май «Золотава осінь»

В житті настав момент, коли праця приносить плоди і вже є наснага не лише вчитись, але й передати здобутий досвід іншим.

Саме з такою метою Русланою була створена «Львівська Фортуна» - студія естрадного та академічного вокалу.

Це унікальна школа природного співу, в основі якої лежить європейські традиції виконання, індивідуальний підхід до своїх вихованців, підбір репертуару, розвиток природніх можливостей дітей, що в свою чергу дає свої плоди. Вихованці неодноразово представляли свою країну та є лауреатами та володарами Гран-прі Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. Діти багато виступають на благочинних концертах (дитячі будинки, будинки для людей похилого віку, інвалідів).

З 2005 р. співачка стає консультантом по вокалу Всеукраїнського конкурсу «Міні-Міс» в театрі моди (керівник Любов Галас)

В цьому ж році за творчі здобутки увійшла в книгу «Видатні люди Львівщини «Краса і гордість Львівщини».

2006 р. особливий для Руслани — творчий доробок вилився у дебютний диск «Тобі…». Диск «Тобі…» — унікальне поєднання оперного співу та естради, що не дає помилитись і відрізняє диск особливою манерою виконання. А вже наступного року глядачі мали змогу побачити кліп Руслани «Золотава осінь».

На сьогоднішній день Руслана активно співпрацює з:

Поети: Наталія Заброцька, Леся Горова, Ірина Доля, Наталія Май, Галина Кірдан, Оксана Чухліб, Анатолій Фіглюк, Ірена, Галина Олійник-Борисюк. Музика: Ірина Кириліна, Ірина Доля, Володимир Якимець, Василь Попович, Леся Горова, Наталія Май, Ігор Юрковський, Оксана Чухліб, Ірена, Андрій Бакун, Олег Ковальський. Студії: «UP Records» — Тарас Терлецький, Віталій Літягин Аранжування: Володимир Якимець , Алекс, Олесь Ілечко, Володимир Повалій, Віталій Повханич, Віталій Літягин. Модельєри: Мар'яна Судук, Наталія Андрусишин, Назар Хіцяк, Ніна Лазурко. Стилісти: Богдан Сеньковський, Оленка Онищук, Юлія, Ірина Бондарчук студія «Моделайн» Фото: Андрій Гончаренко. Режисери: Наталія Миронюк, Леся Рибінська Все йде по невидимій життєвій спіралі і кожен іде шляхом довжиною в життя, щоб віднайти себе і відкрити себе іншим…

2011 р. — присвоєно звання «Заслужена діячка естрадного мистецтва України».

Проводить майстер-клас по вокалу в Туреччині, Німеччині, Угорщині, Болгарії.
Член журі фестивалів:
«Зірки Львова», (м. Львів)
«Різдвяні канікули» , (м. Львів)
«Мелодія Різдва» , (м. Львів)
«Львівська рапсодія» , (м. Львів)
«Золота перлина», (Болгарія)
«Джерела Моршина», (м. Моршин)

З 2012 року викладач вокалу у Львівській музичні академії ім. М.Лисинка
10 жовтня 2013 р. присуджено науковий ступінь «Кандидата мистецтвознавства» із спеціальності музичне мистецтво (м. Одеса)

Руслана відкриває Вам свій світ, наповнений радістю і теплом!